Madeira ostrov věčného jara

Nechte se okouzlit ostrovem romantických a tajuplných zákoutí – společně projdeme kilometry tajemných stezek podél levad, vystoupáme vysoko nad mraky na  nejvyšší vrchol ostrova, nad dramatickými útesy budeme pozorovat rozbouřený oceán a nemůžeme opominout ani trochu městské turistiky nebo návštěvu vyhlášených botanických zahrad.

V případě zájmu rezervujte na stránkách www.v-tour.cz

Více informací

15 300,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Nechte se okouzlit ostrovem romantických a tajuplných zákoutí – společně projdeme kilometry tajemných stezek podél levad, vystoupáme vysoko nad mraky na  nejvyšší vrchol ostrova, nad dramatickými útesy budeme pozorovat rozbouřený oceán a nemůžeme opominout ani trochu městské turistiky, typické madeirské domky, návštěvu vinotéky nebo vyhlášených botanických zahrad. Ačkoli se dá na Madeiru létat celoročně, záměrně volíme datum na konci dubna, kdy je hlavní město doslova zaplaveno čerstvými květy všech barev, tvarů a vůní. Slavnostní průvod květinového festivalu bude pomyslnou třešničkou na cestovatelském dortíku. Uvidíme a zažijeme to nej... z celého ostrova a zaručujeme vám, že se sem budete chtít stále a znovu vracet.

CENA ZAHRNUJE

  • veškerou společnou dopravu po ostrově
  • 10x nocleh v penzionu 
  • služby průvodce  
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

ZA PŘÍPLATEK

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • letenku
  • vstupy do památek (cca 20 €)
  • členství v Alpenverein
1. Den - Funchal
Celý den strávíme v historickém městě Funchal. Navštívíme botanickou zahradu a vydáme se do části Monte, kde se nám naskytnou krásné výhledy na celé hlavní město. Z Monte je možné za příplatek využít jízdu na tradičních dřevěných saních.
2. Den Pico - Ruivo 1862 m.
V brzkých ranních hodinách se vydáme autobusem na severní stranu ostrova do městečka Satana, odkud se vydáme na nejvyšší vrchol ostrova a zároveň 3 nejvyšší vrchol Portugalska Pico Ruivo 1862 m. Z vrcholu se přiblýžíme po turistické trase směrem na jih. Autobusem se dále přepravíme zpět do Funchal
3. Den - poloostrov Ponta de Sao Lourenco.
V ranních hodinách se vydáme autobusem do východní části ostrova, kde nás čeká celodenní túra po poloostrově Sao Lorence. v případě, že nám vyjde čas, budeme se moci vykoupat na nejznámější vulkanické pláži na Madeiře. Cestu zpět máme opět zajištěnou místní autobusovou dopravou.
4. Den - koupání v Porto Moniz
Vydáme se autobusem do nejzápadnějšího města ostrova Porto Moniz, kde strávíme celý den. Zajímavým přírodním úkazem jsou zde přírodní vulkanické jezírka, která využijeme ke koupání. Z městečka využijeme turistické trasy na procházky s výhledy.

5. Den - Pico Grande 1654 m.
Na vrchol Pico Grande se vydáme královskou cestou, která má nezapomenutelné výhledy do krajiny ostrova, které patří k nejkrásnějším výhledům na ostrově. Vrchol sice není nejvyšším bodem ostrova, za to patří k tomu, bez čeho z ostrova nesmíte odjet.
6. Den - Údolí jeptišek
Vydáme se do údolí jeptišek, které jsme měli možnost den předem vidět z turistické trasy na Pico Grande. Údolí je ze všech stran chráněno horamy a údolí je velmi slunné. Vyrábí se zde třešňové a kaštonové likéry a pečou chutné sladkosti.

7.den - Boca do Risco
Vydáme se po skalách nad oceánem po stezce Boca do Risco, kterou kdysi využívali nosičiny vín.
8. den - Levada do Risco a Levada das 25 Fontes
Povinností každého návštěvníka je vidět vodopád Risco, ke kterému se dostaneme po stojnojmenné levadě. Den si spestříme romantickou procházkou mezi stromovými vřesovci a vavřínovým lesem, po nejkrásnější levadě na ostrově Levada das 25 Fontes
9. den - Funchal
Celý den strávíme v historickém městě Funchal, prohlídkou historických památek a nákupem místních suvenýrů
10. Den návrat zpět do ČR

18 dalších produktů ve stejné kategorii: