Azorské ostrovy

Vulkanickému souostroví v srdci Atlantiku se díky jeho zelenému bohatství někdy říká „Nový Zéland“ Evropy. 

V případě zájmu rezervujte na stránkách www.v-tour.cz

Více informací

17 500,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Vulkanickému souostroví v srdci Atlantiku se díky jeho zelenému bohatství někdy říká „Nový Zéland“ Evropy. Procestujeme ostrov Sao Miguel. Nemineme vyhaslou sopku Sete Cidades, místní čajové plantáže, nejvyšší vrchol ostrova Pico da Vara (1 103 m), ani nejdivočejší části souostroví s vavřínovými lesy.

CENA ZAHRNUJE

  • veškerou společnou dopravu po ostrově
  • 9x nocleh v penzionu se snídaní
  • služby průvodce
  • pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

ZA PŘÍPLATEK

  • letenka (8–12 000 Kč)
  • cestovní pojištění
  • členství v Alpenverein

DEN 1. LISABON

Přílet do Lisabonu a celodenní prohlídka města. Ve večerních hodinách odlet na ostrov Sao Miguel.

DEN 2. PROHLÍDKA MĚSTA PONTA DELGADA

Ráno po snídani vyrazíme na prohlídku města Ponta Delgada. Místní dopravou se přepravíme k farmě, kde se pěstují azorské ananasy a maracuja. V případě hezkého počasí, se vydáme do Sao Roque na místní vyhlášené pláže, které jsou pokryté černým pískem. V případě špatného počasí, volíme návštěvu historických památek v Ponta Delgada.

DEN 3. SENHORA DA PAZ

Z městečka Campo se pěšky vydáme na jednu z nejkrásnějších vyhlídek ke kostelu Nossa Senhora da Paz, dále budeme pokračovat pěšky přes vyhlídku Pico da Cruz 675 m na vrchol Pico da Vela 862 m, kde se nám naskytne krásný výhled na nejvýše položené jezero na ostrově Fogo.

DEN 4. LAGOA DAS FURNAS - PICO DO FERRO 570 M

Čeká nás Lagoa das Furnas  a vyhlídka Pico do Ferro 570 m, kde se nám otevře další nádherný výhled na jezero. Budeme mít možnost na vlastní oči vidět projevy sopečné činnosti tzv. fumaroly, které místní využívají k přípravě místní speciaity Cozido de Furnas, která se díky sopečné činnosti vaří v hrncích v zemi až 6 hod. V městečku Furnas, navštívíme místní botanickou zahradu Terra Nostra, kde se můžeme na závěr vykoupat v místním renesančním bazénku s termální vodou.

DEN 5. PICO DA VARA 1103 M

V severní a zároveň nejdivočejší části ostrova nemůžeme minout nejvyšší vrchol Pico da Vara 1103 m obklopený vavřínovými lesy, hortenziemi a orchidejemi.

DEN 6. SETE CIDADES

Z ostrova Sao Miguel nemůžeme odjet aniž bychom nenavštívili Sete Cidades. Obejdeme celý kráter sopky a během cesty budeme mít možnost spatřit krásné výhledy na celý ostrov a jezera Lagoa Verde a Lagoa Azul, která leží v kráteru.

DEN 7. CHÁ GORREANA A CHÁ PORTO FORMOSO

Odpočinkový den na jediných evropských čajových plantážích. Projdeme si výrobnu i plantáže a samozřejmě ochutnatnáme i místní čaj.

DEN 8. FAIAL DA TERRA

Východní část ostrova patří k těm nejpestřejším. Během nádherného celodenního okruhu divočinou, vavřínovými lesy a s překrásnými výhledy do okolí poznáme zdejší rozmanitost.

DEN 9. MOSTEIROS A PONTA DA FERRAIRA

Z Mosteiros, vesnice která patří k nevýznamějším rybářským osadám na ostrově se pěšky vydáme po západním pobřeží k nejzajímavější pláži na ostrově Ponta da Ferraira, kde termální prameny vyvěrají přímo do oceánu.

DEN 10. AZORSKÉ OSTROVY - ČR

Odjezd a návrat do ČR.

18 dalších produktů ve stejné kategorii: