Napříč Portugalskem

Lisabon, Porto, národní parky i typická městečka.

Portské víno, divoké útesy, rozmanitá příroda, bohatá kultura. 

V případě zájmu rezervujte na stránkách www.v-tour.cz

Více informací

12 950,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Lisabon, Porto, národní parky i typická městečka

Portské víno, divoké útesy, rozmanitá příroda, bohatá kultura. Naše cesta nás zavede do druhého největšího města Portugalska – Porta, které vám svojí atmosférou možná připomene naši Malou Stranu. Neméně krásné je město Braga – kolébka portugalské kultury a tradic. Jistě každého nadchne národní park Peneda – Gerés, který je považován za jeden z posledních rájů v Evropě, s okruhem divočinou a vyhlídkami na vodopády. Přírodní park Serras de Aire e Candeeiros se naopak vyznačuje velkým množstvím jeskyní a spoustou archeologických nalezišť. V programu nechybí ani prohlídka historického centra hlavního města Lisabon včetně návštěvy výrobny typických koláčků Pastéis de Belém.​​​​​​​

CENA ZAHRNUJE

  • 9x ubytování v penzionu
  • společná doprava po Portugalsku
  • služby průvodce
  • informační materiály
  • zákonné pojištění CK a DPH

ZA PŘÍPLATEK

  • cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu
  • letenka – cca 7 000 Kč
  • vstupy v rámci programu

DEN 1. ČR - PORTO

Odlet z Prahy/Vídně do Porta. Hned po příletu se ubytujeme na penzionu a vyrazíme do ulic druhého největšího města Portugalska. Projdeme si historické centrum, které se podobá Malé straně a ihned nasajeme portugalskou atmosféru.

DEN 2. BRAGA

Ve třetím největším městě Braga budeme ubytováni následující tři dny. Historická část města je považována za kolébku kultury a tradic, se kterými se dnešní Portugalci ztotožňují.

DEN 3. NÁRODNÍ PARK PENEDA - GERÉS - SERRA DA PENDELA

Čeká nás národního park Peneda - Gerés a jeho část Serra da Pendela. Peneda - Gerés je považován za jeden z posledních rájů v Evropě. Vydáme se mezi liduprázdné horské hřebeny, po opuštěných cestách mezi rozpadající se žulové balvany, kamenné sýpky espigueiros a skupinky místních starců hrajících domino.

DEN 4. NÁRODNÍ PARK PENEDA - GERÉS - SERRA DO GERÉS

Čtvrtý den se vydáme prozkoumat druhou část národního parku Peneda - Gerés, kde si vychutnáme jednodenní okruh divočinou s vyhlídkami na vodopády.

DEN 5. OBIDOS

Obidos nás bude hostit po další dva dny. Užijeme si typické portugalské město, jeho kulturu, krásně vyzdobené domky, úzké uličky a výborné místní víno.

DEN 6. PŘÍRODNÍ PARK SERRAS DE AIRE E CANDEEIROS

Přírodní park se vyznačuje velkým množstvím jeskyní a archelogických nalezišť. Nachází se zde největší a nejvýznamnější sbírka stop dinosaurů z jurského období (175 milionů let).

DEN 7. FÁTIMA

Město Fátima patří mezi nejznámější katolická poutní místa na světě. Při návštěvě Portugalska nesmíme toto místo opomenout ani my!

DEN 8. LISABON

V hlavním městě strávíme další dvě noci. Projdeme se historickou částí – Lisabon zdobí kostely, paláce i hrad sv. Jiří. Zavítáme do „čtvrti objevů“ Belém s proslulou věží a navštívíme nejznámější obchod a výrobnu krémových koláčků Pastéis de Belém.

DEN 9. SINTRA

Sintra - bývalé letní sídlo portugalské rodiny, dominantou je Národní palác s bílými komíny. V okolí města se vypravíme na výlet fantastickou krajinou s úchvatnými vyhlídkami.

DEN 10. PORTO - ČR

Přesun na letiště do Porta. Odlet zpět do ČR.

18 dalších produktů ve stejné kategorii: